داریم چی کار می کنیم؟

پرنده در حال پرواز

زمستان ۹۴ – پرواز پرنده ای بر فراز زاینده رود


حواسمون به زندگیمون هست؟ به کارایی که روزانه می کنیم؟ کی از خواب بیدار می شیم؟ چرا اون موقع بیدار می شیم؟ با این کارایی که انجام می دیم، به اون چیزی که تو ذهنمون هست نزدیک می شیم؟ اصلاً چیزی تو ذهنمون هست؟ یا همه شو ریختیم دور و حسرت جاش گذاشتیم؟

جداً به کارای عادی روزانه مون فکر می کنیم؟ چرا از خونه می ریم (یا نمی ریم) بیرون؟ داریم کاریو می کنیم که “پذیرفته شده” است، یا کاریو می کنیم که به نظرمون درسته؟  اختیارمون را دادیم دست ترسهامون؟ از ترس عقب موندن از بقیه یه سری کارا را می کنیم؟ یا با انگیزه رسیدن به چیزی که تو ذهنمون هست؟ 

به نظرم جالبه یک روز قبل از هر کاری، به نتیجه ش در ده سال آینده زندگمون فکر کنیم، از خونه بیرون رفتن، کار کردن، ارتباط (و قطع ارتباط) با اطرافیان و دوستان، در مورد تک تکشون، فکر کنیم. این که با فلانی دوستم و برای هم وقت می ذاریم، ۱۰ سال دیگه میشه جزو خاطرات خوبم، یا حسرت وقت تلف شده م را می خورم؟

درسته بال نداریم، ولی شاید بتونیم پرواز کنیم، حداقل باید تلاش کنیم…

 

2 دیدگاه برای “داریم چی کار می کنیم؟

  1. عطیه میرزاامیری گفته:

    من یه مدت کمیه دارم به این قضیه نگاه میکنم. به نظرم قبل از هرچیزی، سرزنش یا حس کمالگرایی، باید پذیرفت. پذیرش در مورد اینکه الانی که اینجا هستم اگرچه شاید توی آینده من اونقدر تاثیر نذاره اما الان بهترین جایی که میتونم باشم، همین جاست.

    • MasterMind Artist گفته:

      آره، آدم باید از جای فعلیش راضی باشه، اما یکی از تناقضاتی که تو زندگیم هست از همین نشأت میگیره، اگه از جای فعلیم راضیم و این بهترین جاییه که می تونم در این لحظه باشم، چرا برای پیشرفت تلاش کنم. در این برهه از زندگیم جوابم به خودم اینه که آدم باید از روند زندگیش راضی باشه، نه از نقطه ای که درش هست، یعنی از روند پیشرفتم (هرچقدر کند) راضی باشم، نه از این که الان به فلان چیز دست پیدا کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *